Motyle 3D na ścianie

Nigdy nie wiadomo, gdzie znajdziemy inspirację. Kto oglądał serial „Gossip Girl”, kojarzy pewnie instalację za łóżkiem Sereny – piękną kompozycję z czarnych motyli:

index_3

Źródło: http://gossipgirlbutterflies.com/

Autorem projektu jest artysta Paul Villinski. Motyle powstały z puszek po piwie, które zbierał na ulicach Nowego Jorku. Instalacja niesamowicie mnie zachwyciła i odkąd ją zobaczyłam, wiedziałam, że chcę mieć podobną u siebie w domu. Tu z pomocą przyszło Allegro, gdzie za niewielkie pieniądze można zamówić komplet papierowych motylków w różnych kształtach i rozmiarach. Na upartego można samemu bawić się w wycinankę, ale dzierganie kilkudziesięciu motyli jakoś mnie nie przekonywało.

Kiedy motyle dotarły, przystąpiłam do dzieła. Można je zamówić z „przylepcem” ułatwiającym instalację, jednak z doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdzi się tutaj dwustronna taśma do dywanów. Wiszą u mnie już około 2 lat i nie odpadają.

Tak więc taśmę tniemy na malutkie kawałeczki i każdy kawałek przyklejamy do motyla, a tego do ściany. Jeśli kształt, który chcemy uzyskać z motyli jest skomplikowany, jak wspomniana wyżej instalacja, najlepiej wcześniej zaznaczyć go taśmą malarską. Mi najbardziej podobają się motyle w jednym określonym kształcie i różnych rozmiarów, ale można też wypróbować inne kombinacje. Efekt u mnie jest następujący:

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

 

Motyle zainstalowałam również w pokoju córek. Tutaj różnokolorowe owady „imitują” dym z komina domku, wyklejonego na ścianie kolorową taśmą klejącą:

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

 

Kilka motylków przysiadło też na zielonej ścianie – śnieżnobiałe ładnie odcinają się od koloru. Dodatkowo jeden zasłania wkręt po wiszącym tam wcześniej lustrze 🙂

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Jeszcze słowo odnośnie ich sprzątania – wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je miotełką do kurzu.

Mam nadzieję, że taka ścienna dekoracja się Wam spodobała. Jeśli macie swoje własne projekty kształtów utworzonych z motyli, podzielcie się zdjęciami i inspiracją w komentarzu 🙂

 

 

 

3 uwagi do wpisu “Motyle 3D na ścianie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s