Metamorfoza torby lekarskiej

Od czasu do czasu urządzam sobie polowanie w SH. Przyznaję, że jest to dla mnie duża przyjemność – nigdy nie wiem, co uda mi się tym razem znaleźć. Ach ta adrenalina i odrobina niepewności 🙂

Na jednym z takich wypadów, rzucił mi się w oczy kuferek lekarski. Kosztował jakieś 9 pln i zanim jeszcze wyszłam ze sklepu, wiedziałam już, co z nim zrobić, żeby był dekoracją wnętrza. Po zakupie prezentował się następująco:

kuferekPrzed

Dość klasyczna, spora torba z brązowej skóry. Nie wyglądał źle, ale do niczego mi nie pasował, więc postanowiłam trochę go przerobić. Przed przystąpieniem do pracy, wysypałam w środku sodę oczyszczoną i zostawiłam na parę dni. Co prawda kuferek nie wydzielał nieprzyjemnego zapachu, ani nie był brudny, ale wolałam dokładnie go oczyścić. Po odkurzeniu wnętrza mogłam rozpocząć pracę.

Całość metamorfozy zajęła mi około dwóch dni. Najpierw pomalowałam go białą farbą akrylową. Miałam wątpliwości, czy farba będzie się dobrze trzymać skóry, stąd wcześniej przetarłam powierzchnię torby drobnoziarnistym papierem ściernym. Łącznie nałożyłam dwie warstwy koloru – pociągnęłam na biało także okucia. Kiedy farba wyschła, delikatnie zafarbowałam paski idące przez środek patyną, a następnie przetarłam je wraz z okuciami i bokami torby, drobnym papierem ściernym. Dało to efekt postarzenia przedmiotu – zależało mi, by naniesiony kolor nie miał jednolitej struktury.

Ostatecznie kuferek trafił na biblioteczkę odziedziczoną po pradziadku – jest idealnym miejscem do przechowywania kłębków wełny i kordonka. No i czasami śpi na nim kot 🙂

kuferekPokuferekpo2

Mam nadzieję, że podoba Wam się efekt końcowy 🙂 Do napisania 🙂

 

Jedna uwaga do wpisu “Metamorfoza torby lekarskiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s