Wystrój okna w pokoju dziecięcym

Chciałam Wam dziś pokazać, jak zaaranżowałam okno w pokoju moich córek. Miałam z tym trochę zgryza, z racji tego, że pokój jest bardzo długi i wąski. Oznacza to, że okno zajmuje praktycznie całą jedną ścianę. Zależało mi, by wykorzystać parapet tak,  by stanowił coś w rodzaju półki  – dzięki temu nie straciłabym miejsca do przechowywania. No i oczywiście miało być ładnie 🙂

Kilka lat temu, gdy zaczęłam urządzać mieszkanie, odkryłam w IKEI firanki Lill. Uważam je za jeden z najlepszych produktów tego sklepu i w różnych wersjach wiszą w całym moim domu. Po pierwsze są tanie – opakowanie, czyli dwie firanki kosztuje 15 pln. Po drugie są bardzo delikatne i pięknie przepuszczają światło dzienne, tworząc jakby delikatny welon w oknie. Po trzecie podczas przycinania, nie trzeba ich obrabiać – dla mnie ogromna zaleta, bo niestety nie mam maszyny do szycia. Firanki mają 3 metry długości, więc dają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji okna (plus mają tunel, nie trzeba się męczyć z żabkami).

W pokoju moich dziewczynek Lill’e wyglądają tak:

Processed with Rookie Cam

 

Processed with Rookie Cam

Wykorzystałam cztery firanki, czyli dwa komplety. Każdą firankę przycięłam na taką wysokość, by kończyła się na oparciu kanapy. Następnie związałam je w 3/4, co dało swobodny dostęp do parapetu.

Na parapecie ustawiłam kubiczne półki kupione kiedyś w Netto. Dzięki temu każdy miś i lalka ma swój własny „domek”, plus mogę kłaść zabawki także na górze półeczek.

Lill’e ozdobiłam własnoręcznie wykonanymi filcowymi serduszkami, a między firankami na środku okna przywiesiłam pompony.

IMG_2488.JPG

Pomponiki zrobiłam z resztek Lill’ów – wystarczyło długie i szerokie mniej więcej na 20 cm paski tkaniny zebrać, związać pośrodku i „rozczapierzyć” układając w kształt kuli.

Przypuszczam, że wystrój okna u dzieci będzie ewoluował i zmieniał się w czasie. Póki co, ze względu na dostęp do parapetu, jest to bardzo wygodna aranżacja. Mam nadzieję, że przypadła Wam do gustu 🙂

Do napisania 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s