Pakowanie prezentów – inspiracja

Każdy lubi otrzymywać prezenty, ale równie przyjemne jest ich wręczanie. Pierwszym, co rzuca się w oczy jest opakowanie. Niektórzy uważają, że nie ma ono znaczenia i że „liczy się wnętrze”, ja jednak się z tym nie zgadzam.

Sama bardzo doceniam oryginalnie zapakowane podarunki. Naprawdę jest mi miło, że ktoś nie tylko poszedł do sklepu i wybrał z niego jakąś rzecz, lecz także poświęcił swój czas, by pięknie ją opakować. Taka dbałość o szczegóły jest ujmująca.

W dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych opakowań jest papierowa tytka, do której wrzucamy prezent. Mam całkiem pokaźną kolekcję takich torebek, przeważnie przechodzą z rąk do rąk dopóki się nie potargają. Wydają mi się pójściem na łatwiznę. Osobiście wolę gdy ktoś krzywo zawiąże kokardę, ale zrobi to własnoręcznie, niżby miał kupować idealną w sklepie.

Przyznam się Wam, że ja po prostu lubię pakować prezenty. Sprawia mi to dużą frajdę. Nie mam jednego określonego sposobu ozdabiania podarunków, za każdym razem staram się wymyślić coś nowego.

Processed with Rookie Cam

Przed Bożym Narodzeniem kupuję prezenty wcześniej i przez kilka dni siedzę i wymyślam opakowania. Czuję się wtedy jak dziecko w sklepie z zabawkami.

Tym, czego praktycznie zawsze się trzymam, są jednolite kolory papierów do pakowania. Nie toleruję pstrokatych misiów, serduszek, lalek, kotków i co tam jeszcze może być nadrukowane. Dobry papier ma stanowić tło do tego, co na nim ułożymy.

Ostatnio pakowałam prezent dla mojej szwagierki. Użyłam w tym celu jednokolorowego, srebrnego papieru i róż, które zrobiłam ze zwykłego, barwionego bloku rysunkowego.

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Instrukcję, jak wykonać takie kwiaty znajdziecie tutaj. Swoją drogą, mam jeszcze jeden pomysł na ich wykorzystanie – aktualnie „robi się” i wkrótce trafi na bloga.

Processed with Rookie Cam

Processed with Rookie Cam

Jakie Wy macie podejście do tematu pakowania prezentów? Ma dla Was znaczenie, czy otrzymujecie coś w papierowej torebce, czy własnoręcznie przyozdobionym pudełku? No i oczywiście, co powiecie na takie „bezkokardowe” opakowanie – przypadło Wam do gustu (mam cichą nadzieję, że tak)?

Do napisania 🙂

 

 

3 uwagi do wpisu “Pakowanie prezentów – inspiracja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s