Kalendarz adwentowy DIY z gałęzi 2018

O kalendarzach adwentowych DIY pisałam już dwukrotnie. Co roku robię je z gałęzi – tutaj zobaczycie jak wyglądał ten sprzed dwóch lat, a tu – zeszłoroczny. Jako  że baza jest ta sama, są siłą rzeczy do siebie podobne, ale jednak troszkę inne,

Wiecie, co jest dla mnie najbardziej problematyczne przy tworzeniu kalendarza? Brak ozdób świątecznych w mieszkaniu. Trzymam je wszystkie w wielkich pudłach w piwnicy i jakoś nieszczególnie mam ochotę po nie łazić, babrać się w pajęczynach, żeby za godzinę znosić je z powrotem – bo przecież nie obwieszę bombkami domu pod koniec listopada. Tak więc muszę rzeźbić z tego co mam pod ręką, a nie ma tego wiele.

Czym ozdabiać kalendarz? Czymkolwiek!

W tym roku trzymałam kciuki, żeby mi starczyło kleju na gorąco – zostało go dokładnie pół laski, a nie ma szans przyczepić żadnej ozdoby na wikolu. Znalazłam też resztkę złotego papieru i trochę przeźroczystej folii, więc miałam w co pakować słodycze dla dzieci. Muszę przy tym stwierdzić, że czerwony papier z Ikei wyglądał zdecydowanie lepiej, ale cóż – nie znajdował się na stanie.

IMG_9356.jpg

Gwiazdki origami i anyżek

Liczby od 11 do 24 wypisałam na gwiazdkach  origami, które kiedyś w przypływie nudy tworzyłam. Swoją drogą, mam całe pudełko w różnych kolorach. Przeważnie używam ich do ozdabiania prezentów. Było jakoś tak łyso, więc dołożyłam jeszcze gwiazdki anyżu znalezione w kuchni i „ciasteczka” z masy porcelanowej, które robiłam z dziećmi.

IMG_9366.jpg

Masa porcelanowa

Swoją drogą, masa porcelanowa jest świetna! Zasycha na powietrzu i można z niej zrobić całkiem przyzwoite, idealnie białe ozdoby. To taka mieszanka mąki ziemniaczanej, kleju wikol i oliwki – tak sobie pomyślałam, że zrobię Wam na ten temat osobny wpis, więc czekajcie go na dniach.

IMG_9355.jpg

Dziś w ramach wycieczki do piwnicy, przytargałam malutką choinkę, więc pierwsze przedświąteczne dekoracje można uznać za zakończone. Jak Wam się podobają?

IMG_9368.jpg

Dzieciaki krążą wokół kalendarza, więc wróżę mu sukces – zwłaszcza, że w środku znajdą swoje ulubione czekoladki. Byle do Świąt!

IMG_9370.jpg

IMG_9374

IMG_9360.jpg

IMG_9362.jpg

 

Kalendarz 20118 vs 2018

A tutaj macie porównanie – kalendarza z 2017 i 2018 roku. Który lepszy?

Do napisania!

Magda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s