Home staging , co to jest i czy warto

Home staging to nic innego jak przygotowanie mieszkania pod sprzedaż lub wynajem. Chodzi o to, aby jak najniższym kosztem zwiększyć atrakcyjność nieruchomości, zwłaszcza wnętrza. Ma to na celu przyciągnięcie jak największej liczby potencjalnych kupujących lub wynajmujących. Taki home staging ma na celu pozorne zwiększenie wartości nieruchomości, a co za tym idzie wynajęcie jej lub sprzedaż za jak najwyższą cenę.

Nie od dziś wiadomo, że kupujący zwraca uwagę na aspekty wizualny oraz estetyczne wnętrza. Czasem nawet najmniejszy detal może przyciągnąć jego uwagę i zachwycić. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie bo to ono zapada nam w pamięć i często przeważa w momencie decyzyjnej. Właśnie dlatego bardzo ważna jest pierwsza prezentacja mieszkania i to jakie zrobi wrażenie na potencjalnym kliencie. I właśnie po to potrzebny jest home stging. Jego zadaniem jest przygotowanie całego wnętrza łącznie z detalami tak, aby robiło wrażenie na klientach. Główną zasadą jest podkreślenie jak największej liczby atutów mieszkania, tak aby zostały one od razu zauważone. Czasem jest to zmiana stylu lub elementów wystroju. Wszystkie te zabiegi są po to, aby tranzakcja jaką zamierzamy zawrzeć była dla nas jak najbardziej korzystna i satysfakcjonująca. Dobre przygotowanie mieszkania pod kątem sprzedaży potrafi zwiększyć jego wartość od kilku do nawet kilkunasty procent, a to całkiem sporo. Home straging możemy spokojnie wykonać sami wystarczy lub jeżeli nie czujemy się na siłach lub po prostu nie mamy na to czasu to z pomocą przyjdzie nam specjalista w tej dziedzinie.

Zastanawiasz się od czego zacząć, aby podkreślić atuty mieszkania i jego atrakcyjność? W tym artykule podpowiem Ci jak profesjonalnie przygotować mieszkanie pod sprzedaż lub wynajem.
Światło. Światło ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie. Potrafi ocieplić pomieszczenie, nadać mu przestronności, a także optycznie je powiększyć. Dlatego ważne jest, aby przez okna do wnętrza dostawało się jak najwięcej promieni słonecznych. Natomiast oświetlenie wewnętrzne zarówno to główne jak i poboczne nadawało klimatu i uroku..
Komfort i nieskazitelność.. Mieszkanie musi lśnić i wyglądem przypominać hotelowy apartament. Co to znaczy? Wchodząc do niego nie może być wyczuwalne, że ktoś tu mieszka. Wszystkie rzeczy osobiste powinny zostać usunięte ( pamiątki, zdjęcia, przybory). Łóżko powinno być zaścielane z największą precyzją a na kanapach powinny znaleźć się ozdobne poduchy. Wszystko ma zachęcać do tego, aby w tym mieszkaniu pozostać już na stałe. Poza tym jeśli nie ma rzeczy, które kojarzą się z innymi użytkownikami to potencjalny kupujący będzie w stanie wyobrazić sobie swoje osobiste rzeczy w tej aranżacji. Będzie mógł poczuć się nie jak w gościach , ale jak u siebie.
Generalny porządek. Mieszkanie musi lśnić, być niemal sterylne. Okna powinny być wymyte tak, że można się w nich przeglądać. Podłogi i płytki powinny lśnić, lustra być wypolerowane, a na blatach i meblach nie ma prawa być ani drobiny kurzu. Wszystko nawet najmniejszy szczegół na zachęcać kupującego, a cóż nie zachęci bardziej jak perfekcyjny porządek i czystość. Istotne jest też zniwelowanie w pomieszczeniach wszystkich nieprzyjemnych zapachów. Tutaj działamy na wszystkie zmysły klienta, nie tylko na wzrok ale także na węch.

Jak widać home staging jest bardzo potrzebny. Pozwoli nie tylko sprzedać nieruchomość za wyższą cenę , ale także znacznie skróci czas poszukiwania potencjalnego nabywcy lub najemcy. Dodatkowo dzięki atrakcyjności będzie więcej zainteresowanych , co pozwoli nam na dodatkową negocjację. Dlatego warto wdrążyć go przed sprzedażą nieruchomości. Zwłaszcza, że nie potrzeba do tego dużego nakładu finansowego, a jedynie chęci do pracy, gdyż wszystkie prace można z łatwością wykonać samemu.