Jak niedrogo wyremontować i urządzić salon?

Salon jest często jednym z najczęściej używanych obszarów w domu ze względu na mnogość funkcji, które musi spełniać: to miejsce, w którym przyjmujemy gości, odpoczywamy, gramy w gry i udzielamy się towarzysko. Niektóre salony są również wykorzystywane do oglądania telewizji, jedzenia i prac domowych. Oto kilka pomysłów na szybkie odświeżenie projektu salonu bez rozbijania banku. Ponieważ przebudowa salonu niekoniecznie musi oznaczać gruntowny remont – drobny lifting może być właśnie tym! Aby uzyskać jeszcze więcej inspiracji, zapoznaj się z naszym postem na temat powodów, dla których warto układać dywany w salonie!

1. Przemyśl swój układ.

Czasami wszystko, czego potrzebuje pokój, to nowy układ. Przenosząc meble – a nawet przenosząc salon do innego pomieszczenia w domu – możesz uzyskać zupełnie nowy wygląd. Życie jest zwykle skupione wokół czegoś takiego jak telewizor lub kominek, więc to powinien być twój punkt wyjścia. Jeśli masz kominek, nie będziesz miał zbyt wielu możliwości konfiguracji pomieszczenia. Ale będziesz mógł przynajmniej przearanżować meble.

Jeśli jednak Twoim centralnym punktem jest telewizor, przyjrzyj się uważnie pomieszczeniu, aby zdecydować, czy telewizor jest naprawdę w najlepszym możliwym miejscu. Okablowanie można przekierować bez większych problemów, więc upewnij się, że jesteś zadowolony z optymalnej pozycji, a następnie odpowiednio ustaw meble wokół niej. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, kliknij link, aby uzyskać wspaniałe pomysły na projekt salonu.

2. Odśwież wnętrze farbą.

Farba to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na odświeżenie pokoju. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pomalować wszystkie ściany, jedną ścianę jako centralną, farba ma właściwości transformacyjne z poważnym zyskiem. Spróbuj mieć kontrastujące kolory na przykład ciemnoszary poniżej z wyraźną bielą powyżej. A jeśli nie masz poręczy, użyj taśmy malarskiej, aby stworzyć linię. Malując obszary poniżej i powyżej linii na różne kolory, możesz uzyskać ten sam efekt wizualny.

3. Skoncentruj się na podłodze.

Renowacja podłogi nie musi być kosztownym ćwiczeniem. Ale jeśli masz zniszczony dywan lub uszkodzone płytki, nowe wykończenie podłogi zdziała cuda w pomieszczeniu. Dywan można wymienić bez większego wysiłku, a podobnie jak w przypadku większości materiałów budowlanych, dostępna jest niesamowita różnorodność na każdą kieszeń. Płytki winylowe lub laminaty drewniane to również świetne i bardzo opłacalne opcje podłóg. Jedną z wielkich zalet tych nowoczesnych wykończeń podłóg jest to, że można je zainstalować na istniejących płytkach lub wykończeniu cementowym, dzięki czemu są to opcje szybkie i w większości bez bałaganu.

4. Odśwież meble w przebudowie Twojego salonu.

Modernizacja istniejących mebli jest nie tylko niedroga w porównaniu z zakupem nowych, ale także opcja przyjazna dla środowiska. Wydawanie pieniędzy na odzyskiwanie mebli tapicerowanych ma jednak sens tylko wtedy, gdy rama jest dobrej jakości. Jeśli nie masz pewności, lepiej wybrać luźną osłonę, aby odnowić sofę lub krzesło. Aby szybko naprawić, przykryj uszkodzoną lub poplamioną tapicerkę drukowanymi narzutami, aby nadać jej nowy wygląd. Podobnie jak w przypadku ścian, farba może w magiczny sposób odmienić stare meble. I nie przejmuj się malowaniem mebli w stylu vintage – zawsze można je ponownie zeszlifować.

5. Dodaj akcesoria do swojego salonu.

Istnieje wiele pomysłów na projekt salonu, ale akcesoria są zdecydowanie najłatwiejszym i najszybszym sposobem na odświeżenie salonu. Wymień swoje poduszki sezonowo na najnowsze trendy, a latem dopasuj do nich bawełniane narzuty, a zimą ciepłe wełniane koce. Jest niedrogi i sprawi, że Twój salon zawsze będzie wyglądał świetnie. Dywany to kolejny sposób na dodanie świeżego wzoru i koloru do pokoju. Niekoniecznie jest to tak tanie, ale nadal możesz zamienić wełniany dywan zimowy z letnim dywanem bawełnianym lub jutowym.