Mój codzienny makijaż w 3 minuty

Jak zrobić szybki makijaż w trzy minuty?

Cienie pod oczami, brak blasku, matowa cera. Czasami lustro o poranku pokazuje nam na twarzy skutki straconych godzin snu, zmęczenia, uczuć czy nocnych spotkań. Czy można rano wyglądać na wypoczętą i świeżą? Poranny makijaż to najlepszy sposób na przemianę. Makijaż zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci ukryć Twój zmęczony wygląd i sprawić, że będziesz wyglądać świeżo i pięknie każdego ranka. Jeśli dla jednych codzienne malowanie jest przyjemnością, dla innych jest to sprawdzian. Brak czasu, pomysłów czy nawet chęci. Niekoniecznie wszyscy mamy czas, ochotę lub inspirację, aby zastanowić się nad porannym zabiegiem upiększającym. Jednak dzięki kilku kluczowym gestom i wielofunkcyjnym produktom możesz zrobić makijaż szybko, dobrze zrobiony, w zaledwie kilka minut. Ten makijaż jest idealny, gdy nie masz czasu na kombinacje kolorów, a potrzebujesz ładnego i szybkiego makijażu, ponieważ zazwyczaj wygląda bardzo dobrze, a wszystko wygląda harmonijnie i efektownie. Makijaż, który zawsze wygląda pięknie i estetycznie to makijaż monochromatyczny, ten rodzaj makijażu jest bardzo łatwy do wykonania, wystarczy, że na całej twarzy (oczy, policzki i usta) nakłada się odcienie w tej samej gamie kolorystycznej.

Po pierwsze baza

Bez wyjątku zaczynamy od nawilżenia twarzy zabiegiem dostosowanym do jej rodzaju skóry (sucha , tłusta, trądzikowa). Następnie nałóż bazę, bazę, która służy do ujednolicenia cery, nadania jej blasku i utrwalenia makijażu. Wybieramy podkład kryjący, który możemy nakładać pędzlem (jeśli mamy czas) lub bezpośrednio palcem, zawsze zaczynając od środka twarzy na zewnątrz.
Nałóż podkład małymi ruchami, najpierw na takie obszary jak nos, podbródek, czoło, a następnie rozprowadź na zewnątrz, aż pokryje wszystkie pozostałe części twarzy. Jeśli masz mało czasu, prawidłowe nałożenie podkładu przyspiesza całą sesję makijażu i aby nie popełnić błędu wskazane jest nałożenie niewielkiej ilości produktu na grzbiet dłoni, a następnie nałożenie produktu poprzez wklepywanie . Aby zakamuflować cienie pod oczami , nałóż odrobinę korektor -a. W przypadku zaczerwienień , kolorowych kółek (fioletowych lub niebieskawych) lub plamek , wybieramy paletę korygującą. Odrobina sypkiego pudru do utrwalenia wszystkiego.

Makijaż oczu

Po bazie przechodzimy do oczu. Aby przyspieszyć i wykonać makijaż oczu w 3 minuty, lepiej zastosować kremowy cień do powiek , który bardzo łatwo się aplikuje, lub zwykły eyeliner, w tym drugim przypadku: Narysuj kreskę eyelinerem, jeśli wolisz czyste pociągnięcie. Użyj ołówka, jeśli wolisz efekt gradientu. Makijaż oczu uzupełnia tusz do rzęs, aby nadać rzęsom objętość i długość.
Aby zmaksymalizować wygląd, nałóż kilka warstw rzęs za pomocą ruchów zygzakowatych od nasady aż po końce, aby uzyskać większe wydłużenie. Dzięki wodoodpornemu tuszowi do rzęs możesz stworzyć bardziej widoczne rzęsy, aby uzyskać efekt glamour.

Po bazie i oczkach można nałożyć nić różu , lekkim dotknięciem po skosie pędzlem o „trójkątnym” ścięciu specjalnie do różu (różowy, koralowy lub bursztynowy w zależności od odcień skóry i to wszystko.

Makijaż ust

W makijażu kobiecym nie może zabraknąć pomadki (lub błyszczyka) do podkreślenia makijażu. Jeśli używałaś cieni do powiek, szczególnie w ciągu dnia, lepiej nałożyć błyszczyk lub pomadkę z efektem nude, w przeciwnym razie w przypadku tuszu do rzęs z ołówkiem lub kredką do powiek należy preferować kolor z efektem szoku podkreśl usta. Piękna czerwień dla odważniejszych lub różowa szminka dla tych, którzy chcą się zaistnieć, ale z dyskrecją. Aby uzyskać naturalny makijaż w ciągu dnia, najlepszym rozwiązaniem są usta w kolorze psującym do reszty makijażu. Najpierw nałóż odrobinę nawilżającego balsamu , a następnie wykończ błyszczącą lub matową pomadką, aby uzyskać długotrwały efekt .