Nawilżający żel pod krem – must have dla suchej skóry!

Czym jest żel nawilżający?

Żel nawilżający typu wszystko w jednym, który poradzi sobie ze wszystkim, od przenikania składników kosmetycznych, takich jak esencja upiększająca, balsam, krem ​​i olejek, po nawilżanie. Zawiera starannie dobrane składniki, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet osoby o wrażliwej skórze również kobietom w czasie ciąży i po porodzie, a także jest skuteczny w pielęgnacji ciążowej skóry. Polecany jest również osobom, które mają problemy z pielęgnacją skóry i nie radzą sobie z lepkimi kremami i olejkami.

Jak prawidłowo stosować żel nawilżający i dlaczego jest tak skuteczny?

Ogólna kolejność podstawowej pielęgnacji skóry to:

 • oczyszczanie,
 • mycie twarzy,
 • balsam,
 • krem, o
 • lejek

Jednak niektórzy ludzie nie lubią w kremów i olejków, ponieważ są lepkie. Dla takich osób zalecana jest pielęgnacja skóry żelem nawilżającym. I niektórym może się wydawać, że żel nawilżający może zawierać za mało olejku, to istnieje wiele naprawdę skutecznych żeli nawilżających.

Uroda. Jak pielęgnować skórę?

Usuwaj makijaż, brud i sebum

Nocna pielęgnacja skóry polega na oczyszczaniu w celu usunięcia makijażu. Oczyszczanie usuwa makijaż, a mycie twarzy usuwa brud i zbędne sebum.

Nawilżanie

Nawilżaj głównie balsamem. Po kąpieli lub umyciu twarzy, gdy twoja skóra zrobi się sucha zmocz ją wodą. zapobiegnie to jej wysuszeniu.

Uzupełnij składniki kosmetyczne

Krem służy do uzupełniania składników upiększających skórę, które zmniejszają się wraz z wiekiem.

Pokryj olejkiem

Na koniec posmaruj skórę olejkiem, żeby wilgoć nie uciekała. Pierwotnie na powierzchni ludzkiej skóry znajdował się naturalny film olejowy zwany w zależności od miejsca filmem łojowym, który chroni nawilżenie skóry i chroni ją przed podrażnieniami.

Rola żelu nawilżającego

Żel nawilżający może się różnić w zależności od producenta kosmetyków, ale ponieważ zasadniczo jest rozpuszczalny w wodzie, stosuje się go między nawilżaniem a zastosowaniem kremu. Rolą żelu nawilżającego jest generalnie nawilżenie skóry i umożliwienie penetracji składników.
Dlatego wydaje się, że pełni rolę zarówno balsamu, jak i kremu. Ogólne żele nawilżające są
rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu są wygodne w użyciu i są zalecane dla osób, które nie radzą sobie z lepkością. Jeśli jednak używasz tylko żelu nawilżającego, to trochę za mało pielęgnację skóry. Dzieje się tak dlatego, że po żelu nawilżającym potrzebne są kremowe balsamy, kremy, olejki itp., aby pokryć skórę. Jeśli żel nawilżający zawiera olejek to nawet lepiej, ponieważ ma doskonałą chłonność, nie klei się i nie jest trudny w użyciu. Nawilżający żel, który ma jednocześnie gładkość i barierową moc oleju, długotrwale nawilża i jest wyjątkowo delikatny dla skóry. To najlepsze co możesz zrobić dla swojej skóry.

Jak pielęgnować skórę z użyciem żelu nawilżającego?

 • Oczyść skórę
  Usuń makijaż, brud i sebum. Najpierw oczyść i umyj twarz jak zwykle, aby usunąć makijaż i brud. 
 • nawilż skórę balsamem
  Jak dotąd jest to ta sama kolejność, którą widniała wcześniej. 
 • Nałóż żel nawilżający
  Odtąd jest inaczej niż zwykle. W poprzedniej instrukcji pielęgnacji obok balsamu znajdował się krem, ale w przypadku żelu nawilżającego już tylko ten zawiera składniki pielęgnacyjne i olejek, więc na tym kończy się pielęgnacja skóry.

Jeśli twoja skóra jest sucha, dodaj więcej oleju, jeśli jest tłusta, dodaj więcej wody, jeśli jest jesień/zima, dodaj więcej oleju itp. Dostosowując pielęgnację skóry do siebie i środowiska zewnętrznego, możesz dostosować wodę i zawartości oleju. Celem jest zrównoważenie skóry.
Najbardziej normalna i dobrze odżywiona skóra to stan, w którym równowaga wodno-olejowa jest odpowiednia, dlatego podstawową pielęgnacją cery jest jej wyregulowanie za pomocą kosmetyków.