Oświetlenie zewnętrzne domu i tarasu

Czy masz szczęście mieć taras we własnym domu? Niezależnie od tego, czy jest to balkon, taras ogrodowy czy basen, ważne jest, aby odpowiednio go zaprojektować, w tym również oświetlenie. Jednak ważne jest, aby znaleźć idealne oprawy oświetleniowe, które oświetliją tę przestrzeń i sprawią, że będzie to idealne miejsce na powitanie Cię w ciepłe letnie wieczory. Dlatego nie tylko dostarczamy Ci sprzęt do oświetlenia zewnętrznego Twojego tarasu, ale także pomagamy dokonać właściwego wyboru.

Jaka oprawa do oświetlenia Twojego tarasu?

Aby oświetlić Twój taras zgodnie z Twoimi upodobaniami i czynnościami, które zwykle tam wykonujesz, proponujemy Ci różne rodzaje opraw.

Kinkiety ścienne

Jest to najczęstsza forma oprawy do oświetlania tarasu. Jak sama nazwa wskazuje, kinkiety mocowane są do ściany. Można je montować na elewacji zewnętrznej domu lub na słupkach tarasu, jeśli jest on zadaszony.

Jeśli chodzi o estetyczne doświetlenie przestrzeni takiej jak taras, kinkiety zewnętrzne mają tę zaletę, że rozpraszają światło od góry, co jest idealne do różnych wieczornych zajęć, takich jak grill. Ponadto jest to idealne rozwiązanie, aby odpędzić zakątki cienia bez oślepiania gości.

Zawieszenia

Są to oprawy idealne do mniej lub bardziej równomiernego oświetlenia balkonu lub tarasu. Zwieszane oprawy są również idealnym oświetleniem, które zmieni Twój taras w miejsce relaksu lub jadalnię na świeżym powietrzu. Dostępne w różnych formatach, lampy te wniosą na taras odrobinę elegancji i przytulności.

Jednak w przeciwieństwie do kinkietów, aby móc zamontować zawieszenia, bezwzględnie konieczne jest posiadanie sufitu, aby je powiesić. Musisz też pomyśleć o ochronie ich przed warunkami atmosferycznymi. Ponadto nie nadają się do niskich sufitów.

Girlandy świetlne

Ciepłe i fantazyjne girlandy światła to oprawy, których potrzebujesz, jeśli szukasz świątecznej atmosfery przez cały rok. Można je zawiesić na suficie lub na ścianie. Możesz również owinąć je wokół gałęzi lub po prostu położyć na podłodze.

Należy jednak zaznaczyć, że girlandy świetlne pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną. Nie są jedynym źródłem światła na tarasie i doskonale połączą się z zewnętrzną lampą podłogową lub kinkietami.

Lampy wpuszczane

Na podłodze lub suficie lampy wpuszczane lub reflektory skutecznie odgraniczają niektóre części tarasu.

Zazwyczaj instalowane standardowo i dostępne w różnych rozmiarach, lampy wpuszczane mogą wnieść nowoczesny akcent na zewnątrz. Możesz umieścić je w nieuporządkowany sposób, układając je według własnego uznania.

Zewnętrzne lampy podłogowe

Bardzo modne, zewnętrzne lampy uliczne nadają tarasowi współczesną i wyrafinowaną atmosferę, zapewniając jednocześnie efektywne oświetlenie.

Słupy oświetleniowe zewnętrzne harmonijnie uzupełniają dekorację np. mebli ogrodowych. Zapewniają również optymalne oświetlenie podczas kolacji na tarasie.

Lampy przenośne

Skutecznie zastępują konwencjonalne latarnie. Ich główną zaletą jest to, że są mobilne. Dlatego możesz je przesuwać tak, jak chcesz, aby stworzyć strefę światła zgodnie z własnymi potrzebami.

Możesz na przykład postawić ich dużą liczbę na stole podczas posiłku grupowego (jeśli zdecydowałeś się oczywiście na mniejsze modele). Następnie, gdy nadejdzie czas, aby spokojnie cieszyć się herbatą w samotności z tyłu fotela, wystarczy poruszać się z kilkoma z nich.

Jasne przedmioty dekoracyjne

Jasne meble i przedmioty dekoracyjne reprezentują nowy trend w dekoracji zewnętrznej. Mają swoje miejsce w tym wyborze ze względu na swoją funkcję oświetleniową.

Jeśli chodzi o oświetlane meble i przedmioty dekoracyjne, do wyboru są fotele, donice, kule fosforyzujące itp. Należy zauważyć, że te oprawy pełnią bardziej funkcję dekoracyjną niż cokolwiek innego, gdyż są dość stonowanym źródłem światła. Należy zatem unikać ich nadużywania, aby nie popełnić błędu w smaku.

Na przykład zalecamy podkreślenie roślin jasnymi doniczkami. Możesz również wziąć drewniany stół i połączyć go z dwoma świecącymi fotelami, aby uzyskać ciepłą i współczesną atmosferę.

Kinkiet zewnętrzny – prąd

Oprawy te są generalnie przeznaczone do oświetlenia przestronnego ogrodu. Ale jeśli masz szczęście mieć taras w swoim ogrodzie, jest to również idealne oświetlenie. W tym celu na całym obszarze, który ma być oświetlony, należy postawić słupki.

Słupki zewnętrzne nie nadają się na taras wypoczynkowy. Można je jednak połączyć z chłodniejszymi oprawami. Dzięki temu dobierzesz oświetlenie, które najbardziej Ci odpowiada.