Pakowanie prezentów – pomysły i inspiracje

Prezenty, któż z nas ich nie lubi ich dostawać? Ale czyż nie większą radość daje nam obdarowywanie bliskich nam osób? Wybierając prezent staramy się, aby był on najbardziej odpowiedni i trafiony. To wcale nie należy do prostych czynności, gdyż nie raz bardzo długo zastanawiamy się co kupić. Pomiędzy zakupem prezentu, a obdarowaniem nim drugiej osoby jest jeszcze jeden ważny krok, a mianowicie pakowanie. Możliwości pakowania mamy wiele. Wszystko zależy od nas oraz w znacznej mierze od wielkości i kształtów upominku.

Pakowanie prezentów pomysły i inspiracje. Motywacja do działania.

Papier do pakowania. To jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów. Prosty, a zarazem bardzo gustowny i elegancji. Jeżeli podarek ma regularne kształty np. książka lub znajduje się w pudełku zapakowanie go w ozdobny papier będzie bardzo dobrym wyborem. Papierów do pakowania mamy bardzo szeroki wybór : jednokolorowe, z wszelakimi ozdobami, świecące, brokatowe , matowe lub z motywami świątecznymi czy okazjonalnymi. Tak starannie zapakowany w papier prezent można wedle uznania ozdobić szarfą lub kokardą.
Folia – celofan. Świetnie sprawdza się w przypadku prezentów o fikuśnych wymiarach. Można także zapakować w celofan kilka rzeczy, które stworzą piękną kompozycję. Celofan najlepiej związać ozdobną kokardą, aby dodać całemu pakunkowi szyku i klasy. Są także gotowe woreczki celofanowe , niektóre nawet zdobione ( zazwyczaj motywy świąteczne).

Torby prezentowe. To gotowe papierowe ozdobne torebki, do których wkładamy nasz podarek. Są dostępne w wielu różnych rozmiarach, od takich maleńkich po naprawdę duże. Są bardzo popularne, gdyż do nich najszybciej można wszystko zapakować.
Kartonowe ozdobne pudełka. To piękna i bardzo elegancka metoda pakowania prezentu. Teraz dostępność pudełek jest tak ogromna, że sami nie wiemy na jakie się zdecydować. Zazwyczaj jego wielkość dobieramy do gabarytu podarku, ma być nie za duże, nie za małe lecz w sam raz. Nawet mało reprezentacyjny prezent ( np. bon podarunkowy ) po włożeniu do bardzo szykownego i ekskluzywnego pudełka prezentuje się od razu lepiej. Jeżeli mamy mały gabarytowo prezent, a chcemy, aby osoba obdarowana miała zaskoczenie podczas jego rozpakowywania wybierzmy metodę pudełka w pudełku. kupmy np. 4 pudełka ozdobne ( najlepiej jednakowe) o różnych rozmiarach. Prezent zawsze wkładamy do najmniejszego z nich, a następnie pudełko z prezentem umieszczamy w większym pudełku i tak dalej. To tzw. prezent zapakowany na cebulkę. Musimy ściągnąć wszystkie jego warstwy ( w tym wypadku pudełka), aby zobaczyć co znajduje się w środku.

Ozdobna kokarda lub szarfa. Czasem wystarczy, że nasz prezent obwiążemy samą szarfą lub wstążką , którą zawiążemy w kokardę. Będzie to bardzo gustownie wyglądało. Nie zawsze przepych oznacza lepiej, czasem warto postawić na minimalizm.
Ozdobna skrzynka. Możemy w niej poukładać podarki i przyozdobić je przeróżnymi elementami : materiały , ozdoby florystyczne. Tutaj już jesteśmy zdani na naszą wyobraźnię i kreatywność. Możliwości przyozdobienia takiej skrzynki mamy nieograniczenie wiele. Jeżeli chcemy to ostatecznie możemy całą skrzynkę dodatkowo zapakować w celofan i związać na górze przyozdabiając kokardą lub szarfą pasującą do kompozycji jaką stworzyliśmy.
Gotowe opcje pakowania. Posiadają je duże sklepy. Bardzo często jest ona popularna w okresie świątecznym, kiedy wpadamy w świąteczną gorączkę prezentową. Również jeżeli nie umiemy lub nie mamy czasu na pakowanie podarku, a chcemy, aby było to gustownie zrobione możemy skorzystać z usług pakowania prezentów, które oferują nam kwiaciarnie. Zazwyczaj są one bardzo pomysłowe i niezwykle inspirujące.

 

Opcji i sposobów na zapakowanie prezentów mamy bardzo wiele. To, którą wybierzemy to już nasza indywidualna kwestia gustu oraz możliwości czasowych jakie mamy. Gdyż na pewno szybciej włożymy prezent do torby papierowej niż starannie owiniemy papierem ozdobnym.