Szybka metamorfoza łazienki

Znudził Ci się wystrój łazienki i pragniesz coś zmienić, aby nadać jej nowego wyglądu. A może Twoja łazienka najzwyczajniej w świeci potrzebuje odświeżenia? Jeśli tak to na co czekasz? Wykonaj szybką metamorfozę i ciesz się nową odsłoną wnętrza.

Z biegiem czasu wystrój wnętrza, w którym często przebywamy po prostu się nam opatrzą i zaczyna nas nudzić. Jeśli tak się dzieje to znak, że należy zmienić cos w jego aranżacji. To wcale nie muszą być gruntowne i duże zmiany wiążące się z gruntownym remontem. Czasem wystarczy zmienić niektóre detale, aby tchnąć w pomieszczenie nowe życie.
Zazwyczaj skupiamy się na innych bardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach. Według statystyk na zmianę aranżacji łazienki lub jej odświeżenie decydujemy się na samym końcu. Metamorfoza łazienki wcale nie musi być czasochłonna i trudna. I co istotne można ją wykonać samemu bez ekipy remontowej czy fachowców. No to zaczynajmy! Zdradzę Wam kilka pomysłów jak szybko i łatwo takiej metamorfozy dokonać.

Szybka metamorfoza łazienki – renowacja

Jeżeli chcesz dokonać szybkiej metamorfozy swojej łazienki bez korzystania z usług fachowców to zakasaj rękawy i bierz się do roboty. Najpierw dokładnie zastanów się co chcesz zmienić, pozwoli to na sprawny przebieg metamorfozy. Gdy skończysz swoje prace przekonasz się, że bez gruntownego remontu można całkowicie odmienić look pomieszczenia.
Pierwszym krokiem do zmiany wyglądu łazienki jest przemalowanie jej ścian ( pod warunkiem, że nie jest cała wyłożona płytkami). Jeżeli odświeżamy już ściany to nie zapomnijmy o suficie. Jeżeli na ścianach znajdują się płytki należy dokładnie je wyczyścić, a następnie przemalować specjalną farbą do kafelków. Jeżeli nie chcemy wymieniać mebli możemy je odświeżyć w taki sam sposób co płytki lub ściany, czyli malując. Oczywiście wybierzemy do tego farbę odpowiednią do materiału z jakiego są one wykonane. Aby całkowicie zmienić aranżację łazienki możemy także pokusić się o naklejenie naklejek ( wodoodpornych) na ściany lub płytki. Roleta , firanka czy zasłonka także odgrywają tutaj duże znaczenie, dlatego na nich także warto się skupić, aby ze wszystkim współgrały. Na wystrój łazienki składają się także detale takie jak np. półki ścienne z sukulentami , lustro w ozdobnej ramie lub obrazki. Przedmioty codziennego użytku np. mydelniczki, ręczniki , przyborniki na bibeloty także muszą komponować się w wystrój pomieszczenia. Nie mogą być jak oderwane z innej epoki lub stylu. Warto pomyśleć o dodatkowym nastrojowym oświetleniu. Może być ono na baterie ( teraz takich typów światełek jest całe mnóstwo). Świetnie w łazience sprawdzają się także aromatyczne świeczki, które zapewnią nam swoisty klimat podczas długich i odprężających kąpieli. Na koniec taki detal jak dywanik. Jego kolor i wzór powinien nawiązywać i podkreślać całą nasza aranżację. Nie bójmy się wybierać odważnych kolorów i wzorów. W przypadku stonowanej i minimalistycznej łazienki to właśnie detale dodadzą jej uroku i charakteru. Również nasze kosmetyki nie powinny być porozstawiane bez ładu i składu gdzie popadnie. Nie wygląda też estetycznie gdy na wannie znajdują się wszystkie preparaty do kąpieli jakie tylko posiadamy. Najpotrzebniejsze kosmetyki codziennego użytku powinny mieć swoje miejsce, natomiast te rzadziej używane schowajmy do szafki, aby nie tworzyły sztucznego bałaganu.

 

Metamorfoza łazienki wcale nie jest taka skomplikowana jakby się mogło nam wydawać. Wszystkie wyżej wymienione prace możemy wykonać sami co pozwoli zaoszczędzić nam niezłą sumę pieniędzy. Jak widzimy nie warto odkładać zmiany w łazience na sam koniec bo o wiele przyjemniej będzie nam wykonywać swoją codzienną toaletę w odświeżonym i wizualnie odnowionym pomieszczeniu. Jak widzimy każdy detal ma tutaj ogromne znaczenie, dlatego wszystkie zmiany należy dobrze przemyśleć