Szybki stroik wielkanocny DIY

DIY, a dokładnie do it yourself, to w dokładnym tłumaczeniu oznacza zrób to sam. Jest to robienie własnoręcznie różnych rzeczy, na własne potrzeby bez pomocy osób wyspecjalizowanych do tego. Ostatnimi czasy ten trend stał się bardzo modny i nie ma się co dziwić, gdyż rzeczy wykonana własnoręcznie cieszą dużo bardziej niż kupne. Nawet jeżeli są one wykona z taką precyzją jak te, które możemy kupić to nic nie zastąpi nam naszej pracy, wysiłku, zaangażowania i serca jakie w całe przedsięwzięcie włożyliśmy. Bardzo często wykonywanie różnych rzeczy własnoręcznie to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Nic tak nie zbliża do siebie jak wspólna praca nad czymś i końcowy efekt, który osiągniemy.

 

Najczęściej techniką DIY wykonujemy ozdoby do naszego domu. Różnego rodzaju ramki, pudełka ozdobne, meble oraz sezonowe ozdoby świąteczne. Te ostatnie cieszą się chyba największą popularnością, a podczas ich wykonania można się świetnie bawić. Tak oto przedstawię Wam pokrótce jak własnoręcznie wykonać stroik wielkanocny. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu, zaangażowania oraz chęci i prześliczny akcent świąteczny mamy gotowy. Święta to czas, kiedy aż chce się udekorować swój dom, aby w pełni poczuć ich atmosferę.

Szybki stroik wielkanocny DIY

Czego potrzebujemy:

  • kawałek drewna w kształcie plastra
  • brzozowe lub wierzbowe cienkie giętkie gałązki
  • kora
  • piórka
  • patyczki
  • taker
  • sizal
  • mech
  • klej
  • pisanki
  • kokarda materiałowa lub wstążka
  • wydmuszki lub pisanki

Sposób wykonania:
Plaster drewna, czyli inaczej mówiąc drewniana podkładka można pozyskać samodzielnie lu zakupić gotowy element np. w sklepie z akcesoriami florystycznymi. Gałązki utnij z brzozy lub wierzby, gdyż są najbardziej giętkie i będą dobrze się odginały, a to właśnie one będą stanowiły tło stroika.

  1. Gałązki owiń razem drucikiem, aby stanowiły całość i się nie rozchodziły każda w inną stronę. Zrób to tylko na końcach gałązek. Do plastra drewna przybij jedną stronę owiniętych gałązek taperem ( około środka). Następnie uformuj z wiązki gałązek półkole lub tzw. jajko i przybij takerem drugą stronę wiązki gałązek. Jeżeli część gałązek wyjdzie nam poza drewniany plaster nic się nie dzieje ,nawet doda to pewnego uroku stroikowi.
  2. Ozdabianie stroika. Po przymocowaniu gałązek nadszedł czas na ozdabianie podstawy stroika, czyli umieszczaniu ozdób na plastrze drewna. Z sizalu możemy uformować przeróżne rzeczy, tutaj dobrze będą komponowały się gniazdka, które za pomocą kleju przymocujemy do drewna. Wkomponuj także mech, korę oraz piórka, które nadadzą swoisty charakter stroikowi.
  3. Teraz pora na hit Wielkanocy czyli pisanki. Mogą być także wydmuszki jak kto woli. Ozdóbmy je tak, aby pasowały do stylu do jakiego chcemy nawiązać. Tutaj już ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza własna wyobraźnia. Umieśćmy je w stroiku i przytwierdźmy za pomocą kleju ( najlepiej kleju na gorąco).
  4. Wykończenie. Stroik wykończmy jakimś eleganckim akcentem np. materiałową kokardą. Możemy oczywiście wykonać kokardę z innych materiałów. Jeżeli chcemy jeszcze coś dodać do naszego stroika to jest ostateczny moment, gdyż to ostatni etap przygotowania stroika.

Przygotowanie wyżej opisanego stroiku jest proste, nie wymaga od nas praktycznie żadnych zdolności plastycznych, a jedyne co jest nam potrzebne to chęci i zaangażowanie. Jest to fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Dzieciaki także mogą pomóc przy tym przedsięwzięciu, oczywiście pod nadzorem dorosłych. Wykonanie tego stroiku nie zajmie nam dużo czasu, a da wiele radości. Zwłaszcza miło nam będzie, kiedy w okresie świątecznym nasze dzieło, wykonane własnymi rękami będzie ozdabiało nasz dom. Stroik ten świetnie sprawdzi się jako ozdoba Wielkanocnego stołu , a także jako dekoracja na komodę.