Tablica kreatywna w pokoju dziecięcym

Zabawki dla dzieci

Dzieci posiadają zazwyczaj mnóstwo różnych zabawek. W dzisiejszych czasach często przeważają zabawki elektroniczne, które grają, śpiewają czy też ruszają się. Są to oczywiście zabawki rozwijające, które pomagają dzieciom zapoznać się w zależności od zabawki, z literkami, cyferkami, zwierzątkami czy też z różnego typu odgłosami natury. Są to jednak zabawki, które używane w nadmiarze mogą przebodźcować malucha, przez co będzie miał trudności z koncentracją i ze zdrowym snem. Dlatego ważne jest, by zabawki interaktywne używać z rozwagą i nie proponować ich przez cały dzień. Używane w odpowiedni sposób na pewno będą pomocne w kształtowaniu młodego człowieka.
Kolejnym typem zabawek dla dzieci są wszelkiego rodzaju klocki czy układanki, które pozwalają na rozwijanie motoryki małej. Ważne jest, by często proponować dzieciom tego rodzaju zabawę, gdyż w ten sposób możemy uczyć dzieci cierpliwości, kreatywności oraz rozwijać ich zdolności manualne. Świetnym pomysłem na zabawę jest również kreatywna tablica. Możemy ją stworzyć sami lub kupić gotową w sklepie. Jednak wykonanie samodzielnie tablicy kreatywnej do pokoju dziecięcego jest bardzo dobrym pomysłem i warto się na niego zdecydować.

Kreatywna tablica w pokoju dziecięcym – motywacja do nauki

Tablica kreatywna w pokoju dziecka z pewnością spodoba się każdemu maluchowi. Do jej stworzenia potrzebujemy kilku przedmiotów, które następnie zamocujemy na tablicy wykonanej z drewna bądź sklejki. Aby tablica była jak najbardziej atrakcyjna dla dziecka warto, by miała wiele ciekawych elementów. Do tablicy świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju dzwonki (na przykład dzwonek rowerowy), sznurowadła, które możemy wpleść w własnoręcznie wykonaną imitację bucików, zamki błyskawiczne, ruchome elementy takie jak zębatki czy też własnoręcznie wykonany zegar. Dzieci uwielbiają również gniazdka elektryczne dlatego warto stworzyć im możliwość bezpiecznej zabawy za pomocą przytwierdzonego do tablicy gniazdka oraz wtyczki. Tablica może również posiadać włącznik światła, który uatrakcyjni zabawę. Wszystkie te elementy rozwijają wyobraźnię malucha i pozwalają rozwijać motorykę małą. Wszystkie elementy powinny być dostosowane do możliwości dziecka i
Do pokoju dziecięcego świetnie sprawdzi się również ściana wykonana z farby tablicowej. Stwarzamy wówczas przestrzeń do rozwijania wyobraźni i kreatywności dziecka. Maluch może korzystać ze ściany tablicowej podczas zabawy, ale również podczas nauki. Wybierając farbę, która jest jednocześnie farbą magnetyczną stworzymy miejsce, do którego możemy przyczepić magnesami zdjęcia czy rysunki dziecka. Magnetyczno-tablicowa ściana jest prosta do wykonania i z pewnością każdy rodzic sobie z nią poradzi.

Jak wykonać kreatywną ścianę tablicową do pokoju dziecka

Pierwszą bardzo ważną czynnością jest przygotowanie podłoża. Należy w tym punkcie usunąć wszelkie elementy z powierzchni, którą będziemy malować. Tyczy się to zarówno gwoździków czy haczyków, na których zawieszone były dekoracje w pokoju, ale również gniazdka elektryczne i włączniki światła. Następnie tak jak przy zwykłym malowaniu pokoju musimy zabezpieczyć elementy i powierzchnię, których nie chcemy malować za pomocą taśmy malarskiej. Taśmą malarską możemy również tworzyć kształty tablicy. Ciekawym pomysłem jest stworzenie tablicy o kształcie domku bądź gór. Są to kształty, które łatwo jest uzyskać a nadadzą charakteru w pokoju dziecka.
Po przygotowaniu podłoża możemy przystąpić do malowania ściany. Należy ściśle przestrzegać porad producenta. Ilość warstw i czas schnięcia z pewnością znajdziemy na opakowaniu farby. Po pomalowaniu całej powierzchni oraz odczekaniu do całkowitego wyschnięcia możemy już korzystać z wykonanej tablicy.
Wykonując tablice kreatywne samodzielnie tworzymy dzieciom niezwykłą przestrzeń do zabawy i nauki nowych umiejętności.