Zniszczona wierzchnia warstwa włosów. Przyczyny i co można z tym zrobić?

Dlaczego wierzchnia warstwa włosów niszczy się najbardziej?

Włosy górnej warstwy są bardziej podatne na zniszczenie, ponieważ są najbardziej narażone na zanieczyszczenia, słońce, wilgoć i tarcie podczas snu. Dlatego ważne jest, aby zastąpić odżywkę grubszymi maseczkami, a zwykły szampon kwaśnym szamponem , aby zapobiec zniszczeniu włosów. Możesz również użyć olejków takich jak arganowy i kokosowy, które są bardzo skuteczne w ochronie włosów.

Ludzkie ciało to doskonała maszyna. I tak naprawdę jest. Czasami jednak niektóre elementy zewnętrzne wpływają na maszynę, jaką jest organizm i ten przestaje działać prawidłowo, jak na przykład choroba. Z włosami dzieje się to samo. Elementy zewnętrzne, wpływają na to, że włosy tracą blask, odżywienie i siłę. Następnie słabną i pojawiają się oznaki zniszczenia na przykład w postaci puszenia się górnej warstwy włosów.

Dlaczego puszenie pojawia się na zewnętrznej warstwie włosów?

Ponieważ są najbardziej narażone, stanowią pierwszą linię obrony, którą muszą chronić włosy przed czynnikami środowiskowymi oraz nadużywaniem prostownicy i suszarek do włosów. Aby zrozumieć, dlaczego włosy niszczą się właśnie w górnej warstwie, musimy poznać strukturę trzonu włosa, który składa się z 2 warstw. Naskórek jest zewnętrzną warstwą i składa się z twardych spłaszczonych komórek, które nakładają się na siebie jak płytki na dachu. Tworzy to mocne, ale elastyczne ułożenie trzonu włosa. Funkcją naskórka jest ochrona wewnętrznej, bardziej delikatnej kory. Naskórek jest odporny na uszkodzenia, ale nie wytrzymuje nadmiernych szkód środowiskowych, takich jak wilgoć, wiatr, zimno lub nadmierne uszkodzenia spowodowane suszeniem, prostowaniem, farbowaniem, rozjaśnianiem i innymi zabiegami na włosy. A kiedy to uszkodzenie jest nadmierne, pojawia się zniszczenie, ponieważ chociaż naskórek jest odporny i chroni korę, nie może wytrzymać ciągłego zużycia. Każde nadmierne uszkodzenie, które uszkadza warstwę naskórka, ostatecznie uszkodzi korę włosa i zniszczy włosy.

Uroda. Co pomoże zapobiec zniszczeniu włosów?

Aby zapobiec niszczeniu się zewnętrznej warstwy włosów, konieczne będzie ich głębokie nawilżenie i odżywienie.

Zastąp odżywkę maską.

Jest to istotne, ponieważ maseczki są cięższe i mają wyższą koncentrację składników aktywnych, przez co generują większą wagę i objętość niż odżywka.

Użyj oleju kokosowego lub arganowego.

Olejki te redukują zniszczenie rozjaśniają włosy, a także odżywiają je i pozostawiają super miękkie i lśniące. Jest to bardzo uniwersalny produkt, który możesz wykorzystać jako zabezpieczenie termiczne zmniejszające uszkodzenia powodowane przez suszarkę i prostownicę.

Rzadziej myj włosy

Pamiętaj, że mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Dodatkowo, myjąc ją codziennie, tracisz naturalne olejki, które wytwarza skóra głowy i nie dajesz jej czasu na wyprodukowanie ich więcej. Najlepiej myć włosy co dwa dni. Jeśli masz bardzo przetłuszczające się włosy, zawsze możesz spróbować włączyć do swojego mycia suchy szampon.

Używaj kwaśnego szamponu.

Tak, kwaśny szampon pozwoli Ci powstrzymać niszczenie się zewnętrznej warstwy włosów.
Ponieważ pH mierzy kwasowość, PH mniejsze niż 7 jest kwaśne, a PH większe niż 7 jest zasadowe. Jeśli użyjesz szamponu o pH większym niż 5,5, spowoduje to nagromadzenie elektryczności statycznej, która prowadzi do łamania się i puszenia.

Wierzchnia warstwa włosów jest najbardziej narażona na działanie czynników środowiskowych, takich jak słońce, wiatr i zanieczyszczenia. Z tego powodu to właśnie on cierpi na największe zużycie i uszkodzenia.